Urnos parvežimas iš užsienio

Urnos parvežimas iš užsienio

Staigi artimojo mirtis (žūtis) užsienyje būna ne tik didelis stresas ir liūdesys, bet ir finansinių išteklių reikalaujantis įvykis artimiesiems likusiems tėvynėje. Ypač tais atvejais, kai artimasis nebuvo apsidraudęs kelionės draudimu išvykdamas į užsienio valstybę ir artimiesiems tenka patiems pasirūpinti velionio palaikų ar pelenų transportavimu į Lietuvą.

Artimieji turi priimti daug svarbių sprendimų: parvežti velionio palaikus ar kremuoti, kokiu būdu pargabenti karstą ar urną, kokius dokumentus parengti, kaip parengti dokumentus, kad būtų galima gauti valstybės paramą parvežimui ir daug kitų sprendimų.

Kremavimas ir urnos parvežimas iš užsienio: ar verta pasirinkti?

Tradicinis žmogaus palaikų laidojimas kapinėse vis dar populiarus, ypač tarp vyresnių žmonių gyvenančių regionuose, kurie laikosi senų tradicijų ir papročių. Dažnai palaikų kremavimas nėra pasirenkamas vien dėl to, kad artimieji net nesvarsto šios galimybės kaip galimybės.

Jei jūsų artimasis mirė užsienyje ir svarstote ką daryti, galbūt šie pastebėjimai apie kremavimą ir urnos parvežimą iš užsienio jums bus naudingi priimant galutinį sprendimą.

Taip pat rekomenduojame neapsistoti tik ties tekstu, o paskambinti mums ir aptarti jūsų individualią situaciją ar lūkesčius.

Velionio išreikšta valia prieš mirtį

Dar būdami gyvi asmenys turi galimybę išreikšti savo nuomonę kaip turi po mirties būti pasirūpinta jų kūnu. Kai kurie asmenys suteikia leidimą naudoti jų kūną mokslo tikslais ar tampa organų donoru, kiti testamente (ar artimiesiems) deklaruoja savo norą būti palaidotiems, kremuotiems ar kitaip nusako savo pageidavimus.

Užsienyje labai populiaru kremuoti žmogaus palaikus ir pelenus išbarstyti (užkasti) velionio pasirinktoje vietoje: išbarstyti jūroje ar ežere, urną palaidoti asmeniui reikšmingoje vietoje, pagaminti iš pelenų deimantą ir pan. Tačiau Lietuvoje kremuotiems palaikams ir jų palaidojimui yra taikomos itin griežtos taisyklės. Urna su pelenais gali būti palaidota kape arba patalpinta kolumbariume, taip pat išbarstyta kapinėse specialiai pelenų išbarstymui suformuotoje erdvėje.

Deja, šiai dienai nėra suformuotos tokios erdvės kapinėse.

Išreikšta aiški velionio valia būti kremuotam (ar nebūti kremuotam) palengvina artimiesiems sprendimo priėmimą, tačiau tai gali būti neįmanoma įgyvendinti, jei asmuo nori būti palaidotas kapinėse tradiciniu būdu, o mirė užsienyje dėl infekcinės ligos. Pagal tarptautinius susitarimus mirus nuo tam tikrų sunkių užkrečiamųjų infekcinių ligų draudžiama transportuoti žmogaus palaikus per valstybių sienas, todėl vienintelis būdas pargabenti žmogaus palaikus ir palaidoti jį kapinėse – kremuoti juos ir pargabenti urną su pelenais.

Dažnos priežastys kodėl asmenys pasirenka būti kremuotiems yra šios:

  • Nenoras užkrauti papildomų rūpesčių artimiesiems. Dėl tam tikrų priežasčių giminėje gali nebūti kam prižiūrėti kapo, organizuoti tradicinių brangiai kainuojančių laidotuvių, todėl velionis pasirenka, kad jo urna būtų patalpinta kolumbariume.
  • Paprastumas ir lankstumas. Laidotuvių ceremonija ir laidotuvių organizavimas yra daug paprastesnis ir leidžia parinkti laiką, kuris patogus ir suteikia galimybę artimiesiems spėti atvykti į laidotuves, net gyvenant kitame pasaulio kampe.
  • Noras būti palaidotam bendrame šeimos kape. Urna yra maža ir jos palaidojimui nėra tokių griežtų reikalavimų, kaip laidojant karstą, todėl ji telpa į jau „pilną“ kapą.

 

Tai tik keletas priežasčių, dėl ko velionis galėjo pasirinkti kremavimą. Kiek tai leidžia galimybės ir Lietuvos įstatymai, rekomenduojama net žodinius velionio pageidavimus įgyvendinti, nes tai vis dėl to paskutinysis jo ar jos prašymas.

Toliau bus apžvelgiami kai kurie kremavimo privalumai ir trūkumai, jei velionis dėl staigios mirties (žūties) nebuvo išreiškęs savo valios dėl paskutiniosios kelionės būdo, kurie galėtų padėti artimiesiems lengviau priimti sprendimą.

Laikas

Kremavimas ir urnos parvežimas iš užsienio gali užtrukti ilgiau nei gabenimas žmogaus palaikų, nes stengiamasi parinkti kuo ekonomiškesnį urnos parvežimo būdą. Kadangi nebelieka specialių saugos ir sanitarinių reikalavimų urnos parvežimui iš užsienio, kurie taikomi gabenant žmogaus palaikus, todėl pačios procedūros yra ženkliai paprastesnės ir greitesnės, nes nereikia tiek daug leidimų.

Laikas, kol bus pargabenta urna leidžia artimiesiems be streso suplanuoti mirusiajam laidotuves, informuoti ir sukviesti artimiausius asmenis net iš atokiausių pasaulio vietų. Lietuvos įstatymai reglamentuoja, kad urna su pelenais būtina palaidoti per 3 mėnesius nuo palaikų kremavimo. Tai yra pakankamas laiko tarpas urną pargabenti į Lietuvą ir pasirengti laidotuvėms be papildomo streso.

Lankstumas

Žmogaus palaikų kremavimas ir jų pargabenimas iš užsienio supaprastėja, o tai reiškia, kad galima pigiau ir greičiau parvežti urną su pelenais, suorganizuoti paprastesnes laidotuves kolumbariume ar pasirinkti tradicinę laidotuvių ceremoniją ir palaidoti urną su pelenais kape.

Kremavimas leidžia pasirinkti kelis skirtingus laidojimo būdus, suderinti visoms giminėms tinkamą laiką ceremonijai, pasirengti ceremonijai finansiškai. Nebereikia priimti skubotų sprendimų dėl laidotuvių. Kremavimas suteikia lankstumo artimiesiems kurti visiškai unikalią laidojimo ceremoniją.

Urnos parvežimo iš užsienio kaina

Tiek pats kremavimas, tiek urnos parvežimas iš užsienio yra ne visada pigesnis būdas, nei žmogaus palaikų parvežimas karste ir laidojimas kape. Nors kremuojant kūną nereikia mokėti už balzamavimą, supaprastėja bendravimas su užsienio institucijomis, reikia daug mažiau leidimų kremuojant ar gabenant urną (o tai reiškia – mažiau rinkliavų), nereikalingas specialus transportas palaikantis tinkamą temperatūrą ir drėgmę, tačiau išskirtiniais atvejais jis gali kainuoti tiek pat ar daugiau nei palaikų parvežimas.

Urnos parvežimo iš užsienio kaina dažniausiai būna mažesnė (jei nėra urnos pargabenimo skubos), o savivaldybei suteikus palaikų pargabenimui valstybės paramą ir nieko nekainuoti. Valstybės suteikiama parama padengia faktines išlaidas iki 2160 Eur sumos. Be to, pats laidojimo procesas yra paprastesnis – galima organizuoti paprastesnę ceremoniją ir urną palaidoti jau turimame šeimos kape ar kolumbariume.

Urnos parvežimo iš užsienio kaina priklausys nuo transportavimo būdo ir skubos, šalies, kurioje mirė asmuo reikalavimų, pasirinktos urnos ir kremavimo paslaugų kainos ir kitų aplinkybių. Kai kuriose valstybėse kremavimo paslaugos yra labai brangios, todėl kartais apsimoka mirusiojo palaikus parsivežti iš užsienio valstybės ir juos kremuoti Lenkijoje ar Lietuvoje. Todėl svarbu pasikonsultuoti su įmone, kuri teikia palaikų parvežimo paslaugas ir įsivertinti optimaliausią variantą.

Tvarumas ir aplinkosaugos problemos

Vis daugiau žmonių pradeda rūpintis aplinkos apsauga ir siekia kažkokiu būdu prisidėti prie gamtos išteklių, žemės tausojimo. Kremavimas laikomas „žalesniu“ ir ekologiškesniu laidojimo būdu, nes neužima tiek vietos žemėje ir nenaudojama tiek cheminių medžiagų, kaip balzamuojant kūną.

Kremavimui naudojamos technologijos tobulėja, todėl vis mažiau deginimo metu išskirto anglies dvideginio papuola į aplinką.

Tikėjimas ir įsitikinimai

Skirtingai nei kūno balzamavimas, kremavimas yra priimtinas daugeliui tikėjimų. Tačiau rekomenduojama išsiaiškinti ar šis būdas suderinamas su velionio išpažįstama religija ar įsitikinimais.

Trūkumai

Jei kremavimas pasirenkamas kartu su pilnomis tradicinėmis laidojimo procedūromis, tuomet tai gali kainuoti daugiau nei tradicinis palaikų laidojimas.

Jei bus nuspręsta laidoti urną atskirame kape, tuomet kapavietės išsipirkimas ir priežiūra padidins išlaidas.

Kaip vyksta urnos transportavimas?

Urnos pervežimas per valstybių sienas yra daug paprastesnis ir greitesnis būdas, nei žmogaus palaikų transportavimas. Jei nusprendžiama kremuoti mirusiojo palaikus, jie (pelenai) kremavus patalpinami į urną, o urna užlituojama.

Kremuotus palaikus patalpintus urnoje galima transportuoti be jokių specialių reikalavimų tiek autotransportu, tiek lėktuvu.

Kur kreiptis dėl urnos parvežimo iš užsienio?

Mūsų įmonė gavusi užsakymą padės greitai ir prieinama kaina parsivežti urną iš užsienio. Sutvarkysime visus biurokratinius formalumus, užsakysime reikalingas paslaugas užsienio valstybėje (urną, kremavimą ir t.t.), apmokėsime visas užsienio institucijų rinkliavas ir išspręsime visas kilusias problemas.

Padėsime parinkti optimaliausią maršrutą ir transportavimo būdą jūsų artimojo pelenų parvežimui.