DUK

Mirusiojo parvežimo laikas priklauso nuo šalies iš kurios reikia parvežti (kiekvienoje šalyje skiriasi procedūros, kurios turi būti atliekamos, norint gauti leidimą išvežti palaikus iš šalies) bei konkrečios situacijos.

Ilgiausiai užtrunka dokumentų ir formalumų tvarkymas, dokumentų vertimas, apostilės gavimas (jei reikia). Dokumentų tvarkymas gali užtrukti nuo vienos iki septynių dienų.

Mirusiojo pargabenimas po dokumentų tvarkymo užtrunka iki dviejų parų.

Leidimų ir dokumentų parengimas dažniausiai užtrunka nuo vienos iki septynių dienų, tačiau gali užtrukti ilgiau, jeigu vykdomas tyrimas dėl žmogaus mirties aplinkybių. Tokiu atveju velionio pargabenimas priklauso nuo to, kada bus užsibaigtas tyrimas.

1) Įgaliojimas. Įgaliojančiojo asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, gali reikėti jo paso nuotraukos.

2) Mirusiojo duomenys – vardas, pavardė, asmens kodas, gimimo data ir vieta.

3) Mirusiojo mirties data ir vieta. Gali reikėti velionio paso nuotraukos, išduodamo mirties liudijimo kopijos.

4) Žinomi kontaktai – ligoninės, morgo, policijos, Coronerio: pavadinimas, telefono numeris, el. pašto adresas, adresas.

5) Atsižvelgiant šalį, kurioje mirė velionis, gali reikti gimimo liudijimo, santuokos liudijimo ((Forma A ir/ar Forma B iš CMB skyriaus), skyrybų liudijimo, duomenų apie velionio užsiėmimą, adresą, artimiausius šeimos narius ir pan.

Kaina susideda iš kelių dalių ir priklauso nuo to iš kurios šalies reikia parvežti mirusįjį. Galutinė kaina nustatoma atsižvelgiant į konkrečią situaciją, bet orientacines kainas rasite žemiau.

  • Tiesioginės transportavimo išlaidos 1000 – 2500 EUR. Kaina priklauso nuo atstumo iš kur reikia transportuoti palaikus bei transporto rūšies: automobiliu, keltu, lėktuvu.
  • Mokesčiai už dokumentus užsienio institucijoms 50 – 500 EUR. Reikia sumokėti mokesčius ir rinkliavas įvairioms institucijoms šalyje iš kurios reikia parvežti kūną už dokumentų parengimą ir išdavimą.
  • Mokestis morgui užsienyje 0 – 2500 EUR. Šis mokestis mokamas šalies, iš kurios reikia parvežti mirusįjį, morgui už kūno saugojimą, transportavimą iš įvykio vietos į morgą ir pan.
  • Cinkuotas karstas 0-1500 EUR. Važiuojant automobiliu, pargabenimui vežamės savo cinkuotą karstą ir parvežus mirusįjį jūs jį perkeliate į savo įsigytą karstą tai jums kainuoja 0 EUR. Tačiau yra pvz. Italija, Prancūzija, Ispanija leidžia iš šalies palaikus išvežti tik balzamuotus ir tik su tos šalies sertifikuotu dvigubu (vidiniu cinkuotu ir išoriniu mediniu) karstu, kuris kainuoja apie 1500 EUR. Tokiu atveju, parvežus velionį, karstą perduodame laidojančiai šeimai.
  • Kai kuriose šalyse ar regionuose, pvz. Austrija privalomas cinkuoto karsto užsandarinimas – nuo 200 EUR.
  • Kūno paruošimas pargabenimui (kai kuriose šalyse būtinas) 300-1000 EUR.
  • Jei mirusysis gabenamas lėktuvu, būtina kūną balzamuoti. Pargabenimas lėktuvu trunka apie 1 – 2 dienas, priklauso nuo jungtinių skrydžių. Bet privalomas balzamavimas ir dokumentacija užima daugiau laiko, nei pervežant kelių transportu.

Išsiaiškinsime ir susitarsime su Jumis dėl geriausios kainos pagal jūsų pageidavimus.

Galime parvežti velionį (jo kūną) arba velionį kremuoti ir parvežti urną.

Jūsų pageidavimu galime kūną balzamuoti, aprengti, paruošti atsisveikinimui.

Patyrus užsienyje nuo mūsų nepriklausomas išlaidas, pateiksime Jums tas papildomas išlaidas įrodančius kvitus.